30
Maj
10

II Międzyparafialne Mistrzostwa Ministrantów w piłkę nożną

II Międzyparafialnych Mistrzostwach Ministrantów w Piłkę Nożną rozegranych 29 maja na „Orliku” przy SP 3, wzięło udział ok. 70 zawodników. Grali oni bez przerwy od godz. 10:00 do 14:30.

Ministranci rywalizowali w dwóch kategoriach wiekowych.

Na poziomie szkoły podstawowej i gimnazjum niepokonani okazali się piłkarze z parafii św. M. M. Kolbego, którzy wygrali wszystkie mecze. Drugie miejsce zajęli chłopcy z parafii Chrystusa Króla, trzecie – z parafii Matki Boskiej Częstochowskiej w Ksawerowie, czwarte- z parafii Floriana Męczennika, a zaś piąte zawodnicy z Najświętszej Maryi Panny.

W kategorii starszej (szkoła średnia) mistrzostwo zdobyli ministranci z parafii pod wezwaniem św. M. M. Kolbego, zaś na drugim miejscu uplasowała się drużyna z parafii św. Floriana Męczennika. Trzecie miejsce zajęli chłopcy z Najświętszej Maryi Panny, a czwarte – zawodnicy z parafii Chrystusa Króla. Drużyny zostały nagrodzone dyplomami i pucharami, a także podziękowaniami za miłą atmosferę i grę fair-play oraz gorącymi oklaskami kibiców. Piłkarze szczególnie wdzięczni byli animatorowi „Orlika” – Kamilowi Simińskiemu, który sędziował wszystkie mecze, a także organizatorom zawodów z parafii Chrystusa Króla w Pabianicach: Michałowi Pawełczykowi, ks. Sławomirowi Ciebiadzieks. Dariuszowi Graczykowi.